نمای کرتین وال(Curtain Wall)چیست؟

نمای کرتین وال(Curtain Wall)چیست؟

نمای کرتین وال (Curtain Wall)نوعی نمای شیشه است که بیشتر برای ساختمان ها بلند مرتبه مورد استفاده قرار میگیرد.

نمای کرتین وال (Curtain Wall)نوعی نمای شیشه است که بیشتر برای ساختمان ها بلند مرتبه مورد استفاده قرار میگیرد.ساختار نمای کرتین وال به گونه ای است که هیچگونه بار مرده ای را متوجه ساختمان نمی کند.

نمای کرتین وال به عنوان یک عایق عمل کرده و علاوه بر جلوگیری از نفوذ آب به داخل از هدررفت گرمای داخل نیز جلوگیری می کند. نمای کرتین وال در تغییرات دمایی , نیروی جنبشی ناشی از نیروی باد مابین طبقات و نیروهای لرزه ای بسیار مقاوم است .

از دیگر ویژگی های نمای کرتین وال می توان به عایق حرارت بودن, امنیت بالا و آکوستیک بودن آن اشاره کرد.نمای کرتین وال برای هر ساختمان با توجه به موقعیت مکانی پروژه , ارتفاع ساختمان , ارتفاع طبقات و نیاز کارفرما محاسبات مخصوصی دارد.

فریم نمای کرتین وال

فریم نمای کرتین وال (Curtain Wall)از از آلومینیوم اکسترود شده ساخته و در محل طراحی نصب می شود. دو نوع اصلی برای نمای کرتین وال وجود دارد.

-سیستم استیک که در این سیستم لامل های عمودی در طول نما قرار می گیرند و به سازه اصلی اتصال پیدا می کنند.

لامل های افقی نیز مابین لامل های عمودی قرار می گیرد. در این روش به جز مرحله اکسترود آلومینیوم تمامی مراحل مانند برش لامل ها در محل پروژه انجام می شود.

-این روش که روش جدیدتری به شمار می آید باعث افزایش سرعت کار می شود. تمامی مراحل برش لامل های آلومینیومی در کارخانه صورت می گیرد و تنها عملیات نصب در ساختمان انجام می شود که این کار سرعت انجام کار را بالا میبرد.

برای اینکه بدانید کدام سیستم اجرا برای ساختمان شما مناسب تر است بهتر است که این مسؤلیت را به ما بسپارید.

شیشه به خاطر شفافیت و خاصیت عبور نور از خود به طور گسترده ای به عنوان پوشش نمای کرتین وال مورد استفاده قرار می گیرد. اغلب نیاز های مشتری از نمای کرتین وال دریافت نور روز, جلوگیری از تابش خیره کننده است. تعبیه هواکش, حسگرها و پوسته های متعدد از گزینه هایی است که میتوان که نمای کرتین وال اضافه کرد.

در جامعه امروز کرتین وال به عنوان یک نوع نما به رسمیت شناخته می شود که در بهبود عملکرد انرژی و راحتی ساکنین تاثیر بسزایی دارد.

نصب نمای کرتین وال

عملیات نصب نمای کرتین وال از حساسیت بسیار بالایی برخوردار است.

96/04/07

ارسال نظر کاربران

شما هم می توانید در مورد این پروژه نظر بدهید